MFKH 2016

Archiv: MFKH 2016

MFKH 2016

Sobota 4. 6. 2016 ve 21 h, kaple Božího těla

Preludium (při svíčkách)

Antonín Dvořák: Tercet C dur, op. 74 pro dvoje housle a violu

Jan Mráček, Jakub Fišer – housle, Karel Untermüller – viola

Johann Nepomuk Hummel:  Kvartet pro klarinet, housle, violu a violoncello, Es dur, S. 78

Michel Raison – klarinet, Chloë Hanslip – housle, Karel Untermüller – viola, Lukáš Polák – violoncello

Hans Krása: Passacaglia a fuga pro housle, violu a violoncello

Chloë Hanslip – housle, Jakub Fišer – viola, Jiří Bárta – violoncello

 

Neděle 5. 6. 2016 v 19.30 h, chrám sv. Barbory

Zahajovací koncert

Anton Arenskij: Trio pro housle, violoncello a klavír, č.1, op. 32

Jan Mráček – housle, Jiří Bárta – violoncello, Terezie  Fialová – klavír

Mieczysław Weinberg: Sonáta pro klarinet a klavír, op. 28

Michel Raison – klarinet, Konstantin Lifschitz – klavír

Antonín Dvořák: Kvartet pro klavír, housle, violu a violoncello č. 2, Es dur, op. 87

Chloë Hanslip – housle, Jakub Fišer – viola, Lukáš Polák – violoncello, Hamish Milne – klavír

 

Pondělí 6. 6. v 19.30 h, chrám sv. Barbory

Wolfgang Amadeus Mozart: Kvartet pro klavír, housle, violu a violoncello Es dur, K 493

Konstantin Lifschitz – klavír, Chloë Hanslip – housle, Karel Untermüller– viola, Jiří Bárta – violoncello

Ludwig van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír, č. 1, op. 12

Chloë Hanslip – housle, Konstantin Lifschitz – klavír

Zdeněk Fibich – Kvintet pro klarinet, lesní roh, housle, violoncello a klavír, op. 42

Michel Raison – klarinet, Kateřina Javůrková – lesní roh, Jan Mráček – housle, Lukáš Polák – violoncello, Hamish Milne – klavír

 

Úterý 7. 6. v 19.30 h, GASK – Jezuitská kolej

Dmitrij Šostakovič: Trio pro housle, violoncello a klavír č. 1 c moll, op. 8

Chloë Hanslip – housle, Jiří Bárta – violoncello, Konstantin Lifschitz – klavír

Pēteris Vasks: Kvartet pro housle, violu, violoncello a klavír

Jan Mráček – housle, Karel Untermüller – viola, Jiří Bárta – violoncello, Terezie Fialová – klavír

Dmitrij Šostakovič: Trio pro housle, violoncello a klavír č. 2 e moll, op. 67

Chloë Hanslip – housle, Jiří Bárta – violoncello, Konstantin Lifschitz – klavír

 

Středa 8. 6. v 19.30 h, kostel sv. Jakuba

Jacobus Gallus-Handl: Lamentace pro 2 komorní sbory

Anton Bruckner: Moteta

Petr Fiala: Gratia Musa tibi

Český filharmonický sbor Brno, Petr Fiala – sbormistr a dirigent, Pavlína Švestková – soprán, Marie Vrbová – alt, Tomáš Badura – tenor, Martin Jakubíček – varhany 

 

Čtvrtek 9. 6. v 19.30 h, kaple Božího těla

Johann Sebastian Bach: Gambensonaten 1 – 3, BWV 1027 – 1029

Jiří Bárta – violoncello, Konstantin Lifschitz – cembalo

 

Pátek 10. 6. v 19.30 h, GASK – Jezuitská kolej

Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pro housle a klavír e moll, K 304

Chloë Hanslip – housle, Konstantin Lifschitz – klavír

Ludwig van Beethoven: Sonáta pro klavír č. 21 C dur, op. 53 „Waldstein“

Konstantin Lifschitz – klavír

Ernö Dohnányi: Sextet C dur, op. 37 pro klarinet, lesní roh, housle, violu, violoncello a klavír

Michel Raison – klarinet, Kateřina Javůrková – lesní roh, Jan Mráček – housle, Karel Untermüller – viola, Lukáš Polák – violoncello, Hamish Milne – klavír

 

Pátek 10. 6. ve 22 h, kostel sv. Jakuba – v rámci Noci kostelů vstup ZDARMA

Joseph Haydn: Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži

(Smyčcový kvartet, op.51, Hob.III: 50-56)

Škampovo kvarteto, P. Jan Uhlíř – duchovní slovo

 

Sobota 11. 6. v 19.30 h, chrám sv. Barbory

Závěrečný koncert

Leoš Janáček: Moravská lidová poezie v písních – výběr (upravil Vladimír Godár)

Iva Bittová – zpěv, Škampovo kvarteto

Arnold Schӧnberg: Pierrot Lunaire, op.21

Iva Bittová – soprán, Oto Reiprich – flétna/pikola, Michel Raison – klarinet/basklarinet, Chloë Hanslip – housle, Karel Untermüller – viola, Jiří Bárta – violoncello, Konstantin Lifschitz – klavír, Tomáš Hála – dirigent 

 

Neděle 12. 6. v 19.30 h, chrám sv. Barbory

Piano Extravaganza

Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni: Toccata d moll, BWV 565

Hamish Milne  

Johann Sebastian Bach/Johannes Brahms: Chaconne d moll pro levou ruku

Konstantin Lifschitz  

Charles Valentin Alkan: Benedictus, op. 54 pro 3 ruce

Hamish Milne, Terezie Fialová  

Nikolai Medtner: Dva kusy pro dva klavíry, op.58

  1. Ruský kolový tanec
  2. Bludný rytíř

Konstantin Lifschitz, Hamish Milne

Maurice Ravel: La Valse pro 2 klavíry

Hamish Milne, Konstantin Lifschitz

Robert Schumann: Andante a Variace B dur pro 2 klavíry, 2 violoncella a lesní roh WoO 10

Konstantin Lifschitz, Terezie Fialová – klavír, Lukáš Polák, Jiří Bárta – violoncello, Kateřina Javůrková – lesní roh  

Witold Lutoslawski: Variace na Paganiniho téma pro 2 klavíry

Hamish Milne, Terezie Fialová

Antonín Dvořák: Slovanské tance, op. 46, pro čtyřruční klavír, č. 8 g moll

Hamish Milne, Terezie Fialová  

Bedřich Smetana: Rondo pro 2 klavíry (osmiruční)

Konstantin Lifschitz, Hamish Milne, Terezie Fialová, Ayla Bártová

 

Fotoohlédnutí za 9. ročníkem Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2016

Videoreportáž z 9. ročníku Mezinárodního festivalu Kutná Hora 2016

Videoreportáž 2016

Košík