MFKH 2022 headline

Michal Raitmajer

viola da gamba, violoncello 

Hře na violoncello se začal věnovat v 6 letech v rámci ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně ve violoncellové třídě Václava Horáka. V 11 letech nastoupil ke studiu na Gymnázium Pavla Křížkovského s uměleckou profilací na hlavní obor violoncello, dále absolvoval studium na brněnské konzervatoři a v současné době studuje na Janáčkově akademii múzických umění obor historické violoncello pod vedením Marka Štryncla.

Absolvoval řadu master classes a kurzů historické interpretace jak na violoncello, tak na violu da gamba u významných umělců i pedagogů jako jsou například: Michael Brüssing (AT), Libor Mašek, Petr Wagner, Marek Štryncl, Johannes Boer (NL), Josetxu Obregón (ESP), Jiří Bárta, Václav Luks (CZ), Jörg-Andreas Bötticher (CH) aj.

Jako komorní hráč spolupracuje s řadou renomovaných uměleckých souborů a orchestrů jako jsou například Collegium Marianum, Musica Florea, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Inégale, Il Cuore Barocco, Capella Regia Praga.

Rovněž spolupracoval s mezinárodně známými sólisty, jako jsou Barbara Maria Will, Hana Blažíková, Dagmar Šašková, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Roman Hoza, Jana Semerádová, Lenka Torgersen, Ján Prievozník a László Borsódy.

Věnuje se také pedagogické činnosti v rámci Gymnázia Pavla Křížkovského s uměleckou profilací, kde vyučuje obor violoncello a viola da gamba.

Terezie Fialová