MFKH 2022 headline

Piers Lane

Austrálie

klavír

Australský pianista, nyní žijící v Londýně, má celosvětovou reputaci jako poutavý, vyhledávaný a vysoce všestranný interpret.

K vrcholům sezóny 2020/21 patří spolupráce se Sydney a Queensland Symphony Orchestras, národní turné Musica Viva po Austrálii s Goldner String Quartet, turné s maltským tenoristou Josefem Callejou, nebo vystoupení na australském festivalu komorní hudby.

Nedávno uskutečnil 3 koncerty v Carnegie Hall a ve světové premiéře 2 klavírní koncerty od australského významného skladatele Carl Vine (www.carlvine.com), které byly napsány jako dárek přímo pro Pierse.

Piers Lane je uměleckým ředitelem mezinárodní klavírní soutěže v Sydney. V letech 2006 až 2017 byl uměleckým ředitelem Australského festivalu komorní hudby a v letech 2006 až 2013 také režíroval každoroční Den Myry Hessové v National Gallery v Londýně. Napsal a uvedl více než 100 programů pro BBC Radio 3, včetně populárního 54dílného seriálu The Piano.

V rámci vyznamenání královniných diamantových narozenin byl jmenován důstojníkem Australského řádu (AO) za vynikající služby v oblasti umění. V roce 1994 byl jmenován čestným členem Royal Academy of Music, kde byl profesorem v letech 1989 až 2007. Piers je držitelem čestných doktorátů dvou australských univerzit: Griffitha a Jamese Cooka.

http://www.pierslane.com/