MFKH 2022 headline

Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl a Studentský pěvecký sbor Gaudeamus 

 

Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl

Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl, založený roku 1846, je nositelem nejdelší tradice pěveckých sborů v České republice. Sbor má v současnosti okolo čtyřiceti aktivních zpěváků. Kromě učitelů jsou členy sboru zpěváci různých profesí.
Čestnými členy kutnohorských sborů, na jejichž tradici navazujeme, byly i takové osobnosti jako čeští hudební skladatelé Antonín Dvořák a Bedřich Smetana.
Ročně vystupujeme na 15-20 koncertech. Zpíváme především duchovní hudbu, ale i skladby světské, lidové a černošské spirituály.
V průběhu roku vystupujeme na různých místech po celé České republice.
Pravidelně vyjíždíme na koncertní zájezdy do zahraničí a zahraniční sbory přijímáme v Kutné Hoře při společných projektech.
Spolupracujeme také s profesionálními sólisty a hudebními tělesy.

Studentský pěvecký sbor Gaudeamus

Studentský pěvecký sbor Gaudeamus vznikl v roce 1993 z řad studentů gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Jeho členy jsou děvčata i chlapci napříč jednotlivými ročníky školy. V současnosti má 38 členů. Reprezentuje Gymnázium na nejrůznějších akcích pořádaných školou, spolupracuje s městem Kutná Hora, podílel se i na tvorbě autorského muzikálu. Na repertoiru má lidové písně, muzikálové písně a hlavně coververze známých písní populární hudby.

Terezie Fialová