MFKH 2022 headline

Jan Hudeček

fagot

V dubnu 2005 dosáhl ve svých patnácti letech velkého úspěchu na 15. ročníku Concorso Internazionale per Giovani Musicisti „Citta di Barletta“ v Itálii, kde se stal absolutním vítězem všech kategorií v soutěži dechových nástrojů (pod 30 let). 

V roce 2008 získal 1. cenu a titul laureáta ve 42. ročníku celostátní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Je také laureátem mezinárodní rozhlasové soutěže, na jejímž základě následně nahrál pro Český rozhlas fagotový koncert Jana Nepomuka Hummela. V květnu 2014 získal 1. cenu a titul laureáta v Mezinárodní interpretační soutěži Pražské jaro. 

Patří k předním českým fagotistům mladé generace. Disponuje širokou a pestrou škálou technických a výrazových interpretačních schopností plných strhující energie. Dokáže diváky vtáhnout do svého interpretačního konceptu s jasnou přesvědčivostí a s mimořádným charismatem. 

Vystupoval v Evropě, Japonsku a USA. V červnu 2015 absolvoval Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla. Věnuje se převážně sólové koncertní činnosti. Rád propaguje hudbu 20. století, především českých autorů. Od konce roku 2011 je sólovým fagotistou orchestru Národního divadla v Praze a je také prvním fagotistou orchestru Solistes European Lucemburg.

www.belfiato.cz

 

Jan Hudeček