MFKH 2022 headline
MFKH 2013

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2013 byl velmi úspěšný.

Umělecký ředitel připravil velmi nápaditou dramaturgii a vybral vynikající interprety. 4 koncerty byly umístěny do chrámu sv. Barbory, 2 do kaple Božího těla a 2 do kostela sv. Jana Nepomuckého.

První koncert v sobotu 8.6. byl tradičně v pozdních večerních hodinách uskutečněn při svíčkách v kapli Božího těla.

Zahajovací koncert v neděli 9.6. v kostele sv. Jana Nepomuckého nám nabídl Beethovenovo a Góreckého Trio pro klarinet, violoncello a klavír a Smetanovo Klavírní trio.

V pondělí 10.6. v chrámu sv. Barbory nám vynikající hudebníci (Michel Raison, Karel Untermüller, Adam Skoumal, Roman Patočka ad.) představili Mozartovo trio pro klarinet, violu a klavír a nádherný Oktet pro smyčce Maxe Brucha.

V úterý 11.6. měli možnost návštěvníci v přeplněné Barboře poprvé v ČR si vyslechnout kromě jiného skladbu Atom Heart Mother od slavných Pink Floyd a avantgardního skladatele Rona Geesina. Byl to opravdu silný zážitek. Hudební publicista Jan Hocek, svůj dojem uzavřel: „Celý ten hudební večer v Kutné Hoře byl omamný a léčivý! A snad pro mnohé také iniciační!“

Ve středu 12.6. v kapli Božího těla byl připomenut nádherný Smyčcový sextet „Vzpomínky na Florencii“ Petra Iljiče Čajkovského, kde poprvé na festivalu vystoupila vynikající houslistka (francouzskoamerické národnosti) Corinne Chapelle, která všechny posluchače okouzlila.

Ve čtvrtek 13.6. v kostele sv. Jana Nepomuckého vystoupil miláček festivalového publika klavírista Konstantin Lifschitz a seznámil nás s výběrem lyrických kusů pro klavír.

V pátek 14.6. nám Corinne Chapelle, Jiří Bárta a Konstantin Lifschitz předvedli 3 komorní Beethovenova klavírní tria v chrámu sv. Barbory. Spojení vynikajících interpretů s hudbou Ludwiga van Beethovena bylo strhující.

Závěrečný koncert byl umístěn také do chrámu sv. Barbory a byl důstojnou tečkou za festivalem. Orchestr (Ensemble 2013) byl složen z vynikajících většinou jindy sólových hráčů a jako sólisté zde vystoupili francouzský klarinetista Michel Raison a klavírista Konstantin Lifschitz.

 

Hlavní partneři 6. ročníku 2013:
Město Kutná Hora, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Skanska, Středočeský kraj, Metrostav, Česká pojišťovna, SVS, Česká energie, KH Tebis, RWE, Městské lesy a rybníky Kutná Hora

Partneři 6. ročníku 2013 :
Hotel Opat, ZUŠ Kutná Hora, Penzion Barbora, Silnice Čáslav, Cartel Publicité, Petrof, Metalurgie, CIM, Metalcom

Hlavní mediální partneři 6. ročníku 2013
Lidové noviny, Lidovky.cz

Mediální partneři
ČRo 3 – Vltava, ČR Region, Oldies Radio, Xantypa, Týdeník Rozhlas, Obzory Kutnohorska, TEP, Harmonie, Hudební rozhledy, Tylovo divadlo, Městské divadlo v Kolíně

Fotoohlédnutí za 6. ročníkem Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2013

Košík