MFKH 2016

Přehledný program XII.ročníku

 

CELÝ PROGRAM FESTIVALU 1. – 9. 6. 2019

 

1.koncert 
Sobota 1. 6. 2019 / 21:00 / kaple Božího těla
PRELUDIUM
GABRIELA VERMELHO & GaRe

 

Folk, klasika anebo fúze? Po loňském úspěchu se Gabriela vrací do Kutné Hory se svým novým projektem a skupinou GaRe.

 

 

2. koncert
Neděle 2. 6. 2019 / 15:00 / Refektář jezuitské koleje – GASK
JOSEF SOMR jako LEOŠ JANÁČEK

 

v Listech důvěrných Kamile Stösslové.

Josef Somr – jako Leoš Janáček

Terezie Fialová – jako Kamila Stösslová, klavír

 

 

3. koncert
Neděle 2. 6. 2018 / 19:30 / chrám sv. Barbory
ZAHAJOVACÍ ORCHESTRÁLNÍ KONCERT / Beethoven

 

Ludwig van Beethoven: Houslový koncert D dur, op. 61

Ludwig van Beethoven: Klavírní koncert č. 1, C dur, op. 15

——— přestávka ———

Ludwig van Beethoven: Trojkoncert pro klavír, housle a violoncello C dur, op. 56

Konstantin Lifschitz – klavír, Corinne Chapelle – housle, Jiří Bárta – violoncello, Musica Minore – komorní soubor

 

 

4. koncert
Pondělí 3. 6. 2019 / 19:30 / chrám sv. Barbory
JOHANNES BRAHMS

 

Johannes Brahms: Šest klavírních kusů, op. 118

Johannes Brahms: Dvě rapsodie, op. 79

Johannes Brahms: Čtyři klavírní kusy, op. 119 – Rapsodie

——— přestávka ———

Johannes Brahms: Klavírní trio č. 1 H dur, op. 8

Konstantin Lifschitz – klavír, Corinne Chapelle – housle, Jiří Bárta – violoncello

 

 

5. koncert
Úterý 4. 6. 2019 / 19:30 / chrám sv. Barbory
OKNA

 

Mysticismus, minimalismus, modlitba a meditace.

 

Petr Eben: Musica Dominicalis (Nedělní hudba) pro varhany. Moto ostinato.

Pavel Svoboda – varhany

 

Dmitrij Šostakovič: Kvintet pro klavír, dvoje housle, violu a violoncello g moll, op. 57

Konstantin Lifschitz – klavír, Roman Patočka, Matouš Pěruška – housle, Karel Untermüller – viola, Kristina Vocetková – violoncello

——— přestávka ———

Petr Eben: Okna podle Marca Chagalla pro trubku a varhany

Pavel Svoboda – varhany, Marek Zvolánek – trubka

 

Peteris Vasks: The Fruit of Silence na text Matky Terezy pro smíšený sbor, klavír, dvoje housle, violu a violoncello

Terezie Fialová – klavír, Roman Patočka, Matouš Pěruška – housle, Karel Untermüller – viola, Kristina Vocetková – violoncello, Smíšený pěvecký sbor Gaudeamus, sbormistr – Zdeněk Licek

 

 

 

 

6. koncert
Středa 5. 6. 2019 / 19:30 / Refektář jezuitské koleje – GASK
CHAPELLE & LIFSCHITZ
Bach / Janáček

 

Johann Sebastian Bach: Sonáty pro housle a klavír, BWV 1014-10

Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku, II. řada cyklu klavírních skladeb

 

Corinne Chapelle – housle, Konstantin Lifschitz – klavír

 

 

7. koncert
Čtvrtek 6. 6. 2019 / 19:30 / chrám sv. Barbory
POLKA, MAZUREK… A TANGO NUEVO!
Dvořák / Piazzolla

 

Zdánlivě  odpočinkový večer tanců slovanských a argentinských.

 

Antonín Dvořák: Slovanské tance, 1. řada pro klavír na čtyři ruce, op. 46

Lukáš Vondráček a Kana Okada – klavír

——— přestávka ———

Astor Piazzolla: Čtvero ročních dob v Buenos Aires (Estaciones Porteñas) pro klavír, housle a violoncello

Terezie Fialová – klavír, Roman Patočka – housle, Jiří Bárta – violoncello

 

 

8. koncert
Pátek 7. 6. 2019 / 19:30 / chrám sv. Barbory
LUKÁŠ VONDRÁČEK – klavírní recitál

 

Lukáš Vondráček – klavír

 

 

9. koncert
Sobota 8. 6. 2019 / 19.30 / chrám sv. Barbory
ZÁVĚREČNÝ KONCERT
Mozart / Beethoven / Dvořák

 

Wolfgang Amadeus Mozart: Serenáda pro dechy č. 11 Es dur KV 375

 PhilHarmonia Octet Prague

 

Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvintet A dur „Kreutzer“

Roman Patočka, Matouš Pěruška – housle, Karel Untermüller – viola, Kristina Vocetková, Jiří Bárta – violoncello

——— přestávka ———

Antonín Dvořák: Serenáda pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas, d moll, op. 44

PhilHarmonia Octet Prague

 

 

10. koncert
Neděle 9. 6. 2019 / 15:00 / kostel Zvěstování Panny Marie – Bohdaneč u Kutné Hory
POSTLUDIUM

 

Johann Sebastian Bach: Suita č. 3 C dur BWV 1009 pro sólové violoncello

Johann Sebastian Bach: Sonáta č. 1 g moll BWV 1001 pro sólové housle

Maurice Ravel: Sonáta pro housle a violoncello

Roman Patočka – housle, Jiří Bárta – violoncello

 

Změna programu vyhrazena.

Vstupenky v prodeji i v síti  Ticketpro

Hlavní partneři

Do zahájení XII. ročníku zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Organizátor