MFKH 2022 headline

Terezie Fialová

klavír

Patří mezi nejtalentovanější české pianistky a je vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních českých a zahraničních sólistů (J. Špaček, R. Patočka, J. Bárta, S. Šaturová, E. Tzikindelean, ad.).

S orchestrem debutovala již jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle a to v mezinárodním měřítku. Absolventka Akademie múzických umění v Praze (I. Klánský) a Hochschule für Musik und Theater Hamburg (N. Schmidt) je laureátka několika mezinárodních soutěží (Itálie, Holandsko, Rusko)

Vystupuje pravidelně na významných festivalech (Praha, Basel, Vevey, Hamburg, Sarajevo, Paříž, Madrid, New York, Washington ad.) a je členkou klavírního tria Eben trio, se kterým zvítězila na mezinárodní soutěži komorních souborů v Lausanne. Jako jediná česká pianistka se zúčastnila prestižní Verbier Festival Academy 2013 ve Švýcarsku pod vedením M. Presslera a G. Takacze – Nagy. Úspěšný debut na mezinárodním festivalu komorní hudby v americkém Newportu 2014 kritika označila jako „stunning performance and very bright future“. 

Terezie patří mezi Yamaha Artists pro Českou republiku a je věrnou oporou hudebního týmu MHF Kutná Hora.

V roce 2021 Terezie Fialová spolu s Jiřím Bártou nahráli v soustředěném a současně strhujícím provedení kompletní studiovou nahrávku Beethovenových sonát pro klavír a violoncello.

www.tereziefialova.cz

 

Terezie Fialová